Ana SayfaHaberlerMatematik Dijital Eğitim Platformu Duyuruldu!

Matematik Dijital Eğitim Platformu Duyuruldu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm kademelerdeki öğrencilerin yararlanabileceği Matematik Dijital Eğitim Platformu’nu eğitim sistemine kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını paylaştı.

Bakan Özer, Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen Matematik Dijital Eğitim Platformu Tanıtım Töreni’nde gerçekleştirdiği konuşmasında, matematik branşına çok fazla önem verildiğini ifade etti.

Matematiğin bir dil olduğuna dikkat çeken Bakan Özer, “Bu dil hepimiz için lazım olan bir dildir. Tüm çocuklarımızın, tüm vatandaşlarımızın matematik öğrenmeye ihtiyacı var. Çünkü matematik hayatı anlamanın, hayatın içindeki gizli verileri okuyabilmenin ve rasyonel bir şekilde geleceğe projeksiyon yapabilmenin en önemli enstrümanı.” diye konuştu.

“Yüz Binlerce Çocuğumuz Bu Kurslardan Yararlandı”

Bakan Özer, Milli Eğitim Bakanlığı olarak TÜBİTAK ile 6 aydır çalışma yürüttüklerini bildirdi.

Bu konuyla ilgili inancını dile getiren Özer, şöyle konuştu:

“Bunun ilk adımını yaz okullarıyla başlattık. Bu yaz öğrencilerimizi, çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Bilim ve sanat merkezlerinde bilim ve sanat yaz okulları, diğer taraftan matematik seferberliği kapsamında 4. sınıftan 12. sınıflara kadar matematik yaz okulları, aynı zamanda 4. sınıflardan 12. sınıflara kadar tüm öğrencilerimizin ücretsiz yararlandığı İngilizce yaz okullarını açtık. Yaklaşık bir milyon çocuğumuz bu kurslardan yararlandı.”

Milli Eğitim Bakanı Özer, önümüzdeki yaz aylarında, her tatilde, ücretsiz olarak her noktadan ulaşılabilecek yaz okulu çeşitliliğini de arttırmayı hedeflediklerini bildirdi.

Bu çalışmaların ilk aşaması olan Matematik Dijital Eğitim Platformu’nun tanıtımı için bir araya geldiklerini ifade eden Özer, şöyle konuştu:

“Bugün itibarıyla açacağız. İçinde eğitimin tüm seviyelerinde, tüm kademelerindeki öğrencilerimizin yararlanabileceği, materyallerin olduğu ama bir oyun kıvamında, zevk alabilecekleri, barışabilecekleri bir şekilde enstrümanların yerleştirildiği bir platform. Bu platform bir başlangıç, mutlaka eksiklikleri vardır. Ama TÜBİTAK’ımızın destekleriyle, Bakanlığımızın tüm bürokratlarının destekleriyle sürekli yenilenerek hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz aynı zamanda velilerimizin de keyifle takip edebileceği bir platformu eğitim sistemimize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Matematik Dijital Eğitim Platformu’na “matematik.eba.gov.tr” internet adresinden ulaşılabilecek.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/bakan-ozer-matematik-dijital-egitim-platformunu-egitim-sistemine-kazandirmanin-mutlulugunu-yasiyoruz/2666691

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler