Ana SayfaHaberler99 Alanda Öğretmen Alımı Yapılacak!

99 Alanda Öğretmen Alımı Yapılacak!

MEB Bakanı Mahmut Özer, 1 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşecek öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, “Okul öncesi, mesleki eğitim, matematik, özel eğitim ve diğer branşlara önem veriyoruz. 99 alanda öğretmen alımı yapacağız.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, canlı yayın konuğu olduğu özel bir televizyon kanalında eğitim gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 2021-2022 eğitim öğretim yılının pandemi sürecinden sonra sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Özer, bakanlık olarak bu konuda çok büyük çaba gösterildiğini dile getirdi.

En Çok Atama Okul Öncesinde

Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan eylül ayında yapılacak 20 bin öğretmen atamasına ilişkin olarak “Okul öncesi, mesleki eğitim, matematik, özel eğitim ile diğer branşlara önem veriyoruz. 99 alanda öğretmen alımı yapacağız. Öğretmen alımında en büyük ağırlığı okul öncesine vereceğiz. Okul öncesi eğitimde seferberlik başlattık. 7 bin 503 okul öncesi, 2 bin 223 sınıf, 1250 özel eğitim öğretmeni, 1218 din kültürü ve ahlak bilgisi, 1004 adet de ilköğretim matematik öğretmeni alacağız. İlk 5 bu şekilde. Adaylarımıza başarılar diliyorum.” İfadelerinde bulundu.

Okul öncesi eğitimin önemini program boyunca vurgulayan Özer, 3 bin yeni okulun da ihale süreçlerini tamamlandığını bildirdi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/milli-egitim-bakani-ozer-99-alanda-ogretmen-alimi-yapacagiz/2629213

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler