Ana SayfaHaberler15 Üniversiteye Yeni Fakülteler Kurulacak!

15 Üniversiteye Yeni Fakülteler Kurulacak!

Cumhurbaşkanın bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde yeni fakülteler kurulması ve bazı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kapatılmasına ilgili olarak verdiği kararlar, Resmî Gazete ‘de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararın içeriğine göre, Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale 18 Mart, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar, Fatih Sultan Mehmet Vakıf, İzmir Bakırçay, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kastamonu, Eskişehir Osmangazi, Marmara, Mersin, 19 Mayıs, Pamukkale, Sakarya, Zonguldak Bülent Ecevit ve Aydın Adnan Menderes üniversitelerinde “İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi” kuruldu.

Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale 18 Mart, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kastamonu, Eskişehir Osmangazi, Marmara, Mersin, 19 Mayıs, Pamukkale, Sakarya, Zonguldak Bülent Ecevit ve Aydın Adnan Menderes üniversitelerinde “Fen Fakültesi” kuruldu.

Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale 18 Mart, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar, İzmir Bakırçay, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kastamonu, Eskişehir Osmangazi, Marmara, Mersin, 19 Mayıs, Pamukkale, Sakarya, Zonguldak Bülent Ecevit ve Aydın Adnan Menderes üniversitelerindeki fen-edebiyat fakülteleri ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesindeki Edebiyat Fakültesi kapatıldı.

Ayrıca Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik Fakültesi’nin adı “Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi” olarak değiştirildi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/15-universite-bunyesinde-yeni-fakulteler-kuruldu/2645779

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler