Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimHTML Eğitimi Kurs Programı

HTML Eğitimi Kurs Programı

HTML Eğitimi Nedir?

Bir metin işaretleme dili olan HTML, hiper metin işaretleme dili olarak geçer. HTML kodları aracılığıyla web sitesi tasarımı yapılır. HTLM ve web tasarımı konusunda bilgi sahibi olmaya yönelik ise HTML eğitimi öne çıkar.

HTML eğitimi, web tasarım bilgisi dahilinde web içeriklerini yayınlaması sağlar. Eğitim aracılığıyla web sayfası birbirine entegre şekilde sayfa içeriklerinin nasıl sunulacağını gösterir. Genel olarak eğitim, bilişim kurslarına yer veren online veya yüz yüze eğitim kurumları tarafından verilir. Ayrıca kimi kurs merkezlerinde web tasarım programının bir konusu olarak da HTML derslerine yer verilir.

HTML eğitimi kapsamında, sistem etiketlerinin ve içerik oluşturmanın detayları verilir. Kursiyerin, HTML aracılığıyla web sitesine doğru adımlarla içerik girmesi sağlanır. Kimi kurs merkezinde, HTML dersleriyle temel web sitesi içerik yönetimi üzerinde durulur. Bazı kurslarda ise HTML kodları üzerinde daha detaylı durulur ve güncellemeler hakkında bilgi verilir. Ayrıca HTML kodları ile beraber temel CSS dersi de eğitim içeriklerinde bulunur.

Genel olarak HTML eğitiminin dersleri şu şekildedir:

 • HTML Ne İşe Yarar?
 • HTML’de Temel Etiketleme ve Temel Kavramlar
 • HTML Etiketlerinin Web Sayfasına Entegre Edilmesi
 • HTML İçerik Yönetimi
 • Temel Web Tasarım Bilgisi
 • CSS Ekleme Yöntemleri ve Temel Javascript Kullanımı
 • HTML 5 Sürümü

Ders içeriklerinin tamamlanmasıyla bilgi kazanımını ölçen sertifika sınavı uygulamasına geçilir. Çoğunlukla sertifika sınavı, çoktan seçmeli formatta hazırlanır. Kursiyerler, HTML kursunda öğrendikleri bilgileri sınav aracılığıyla test etmiş olurlar. Kurs merkezinin belirlediği sertifika sınavından istenilen puanı elde edenlere de katılım belgesi veya HTML kurs bitirme sertifikası verilir.

HTML Eğitimine Kimler Katılabilir?

Programlama dilleri öğrenmek isteyip temel kodlamaya aşina olmak isteyenler, HTML eğitimini tercih edebilirler. Bunun dışında HTML ile web sitesi oluşturacaklar, metin yazarları, editörler ve yazılımcılar da HTML öğrenme eğitimine katılabilirler.

Online HTML Eğitimi Var mı?

HTML eğitimi, çoğunlukla online eğitim yoluyla verilir. Verilen eğitim, HTML’nin kullanımına yönelik temel veya ileri seviye bilgiler içerir. Genel olarak ise online eğitim ile verilen HTML programlarında, temel bilgileri yer verilir.

Online HTML eğitiminde, kursiyerlerinin içerik yönetimi kapsamında bilmesi gerekenler aktarılır. Buna yönelik de HTML etiketleme aşamaları ve HTML ile içerik ekleme gösterilir. Bazı online eğitim platformları, yalnızca temel bilgi vermeyi amaçlarken kimi kurs merkezi ise eğitime ek olarak sertifika sunma amacı da taşır.

Online HTML Eğitimi Faydalı mıdır?

Online HTML kursu, zaman ve mekân sınırlaması olmadan web tasarıma dair bilgiler edinmek isteyenlere göredir. Kursa katılmak isteyenler video, canlı ders veya PDF içerikler aracılığıyla içerik yönetiminde dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmiş olurlar. Bu bakımdan online HTML kursu, web sayfası yönetimi ve tasarımı öğrenmek için başlanacak doğru öğrenme seçenekleri arasındadır.

 HTML Kursu Ders Kazanımları

Html kursunu başarıyla tamamlayanlar;

 • HTML etiketlerinin ne anlama geldiğini,
 • HTML etiketleri ile içerik girmenin nasıl yapıldığını,
 • İçerik yönetiminde HTML’nin yerini,
 • Web tasarım bilgisi eşliğinde HTML’nin nasıl uygulandığını,
 • CSS ekleme yöntemlerini,
 • HTML sürümlerinin neleri içerdiğini öğrenmiş olurlar.

HTML Eğitimi Ne İşe Yarar?

HTML eğitim programı, temel web tasarım konusuna giriş yapmaya önayak olur. Kursu verimli bir şekilde tamamlan kursiyerler, HTML ile içerik girişini yaparak web sayfası düzenini oluşturabilirler. Ayrıca HTML eğitimi, diğer web sitesi oluşturma yöntemlerine geçiş yapmak için de gerekli olan bilgileri aktarır. Örneğin, PHP ve CSS kullanımı için öncelikle HTML konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Yine HTML kursu, içerik üretimi ve yönetimi konusunda kariyer hedefleyenler de alması gereken temel eğitimlerdendir. İçerik uzmanı veya yazarı olarak çalışacak kişilerin HTML öğrenmeleri, kendi kariyerleri açısından önemli bir kazanımdır.

HTML Sertifikası Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan HTML sertifikası; MEB, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle MEB veya üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.