Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimSertifikalı Java Eğitimi Kurs Programı

Sertifikalı Java Eğitimi Kurs Programı

Java Programlama Nedir?

Sun Microsystems şirketi tarafından 1995 yılında kullanımı açılan Java programlama, bugün en popüler programlama dillerinden biridir. Açık kaynak kodlu ve nesne tabanlı bir programlama dili olmasıyla yazılım geliştirme konusunda çoğu kişinin de ilk tercihlerinden biridir. Java programlama dili özellikle web ve masaüstü uygulaması geliştirme konusunda öne çıkar. Farklı kullanım alanlarında işlevsel özellikleriyle öne çıkan Java’yı öğrenmek için ise belli bir zaman gereklidir. Bu zamanı verimli şekilde kullanmak ve gerçekten Java öğrenmek adına Java kursları önerilir. Java eğitimi, genel olarak Java’nın kullanım alanlarında nasıl bir performans gösterdiğine yönelik bilgiler sunar.

Java Eğitimi Nedir?

Java eğitimleri, temel ve ileri java kursu olarak ikiye ayrılır. Temel düzeyde bilgiler sunan Java kursu, bu programlama dilinin hangi alanlarda nasıl kullanıldığına yönelik yeterli bilgiler aktarır. Java öğrenme yollarından biri olarak kurslar, kişinin kendi seviyesine ve öğrenme amacına göre seçim yapmasını sağlar. Bu kapsamda kursiyer adaylarına verilen Java kursu, temel Java dersleri ile birlikte ileri düzey Java kullanım bilgisi sunan dersleri de kursiyer ilgisine sunulur.

Genel olarak Java kursunun ders içerikleri şöyledir;

 • Java Programlama Arayüz Tanıtımı
 • Java Teknolojisine Giriş
 • Java Programlama Kullanım Alanları
 • Problem Analizi ve Metodoji Bilgisi
 • Nesne Yönelimli Programlama Nedir?
 • Java Programlama Dili Yazım Kuralları
 • Java ile Proje Oluşturma
 • Java Değişkenler ve Veri Tipleri
 • Java’da If ve Else Blokları
 • Java For Örnekleri
 • Java Standart Programlama Yapıları

Derslerin tamamlanmasıyla kursiyerin bilgi kazanımını ölçen sertifika sınav uygulamasına geçilir. Sertifika sınavı çoğunlukla çoktan seçmeli formatta hazırlanır. Uygulanacak sınav sonucunda kurs merkezinin belirlediği geçme notunu elde eden kursiyerler, katılım belgesi veya kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanırlar.

Java Eğitimi Ders Süresi

Java eğitim programı genel olarak en az 100 saatlik ders süresi içerir.

Java Eğitimine Kimler Katılabilir?

Java eğitimine, yazılım ve bilişim alanına ilgi duyan herkes katılabilir. Özellikle dünyanın en popüler ve işe yarayan programlama dillerini öğrenerek uygulama geliştirmeye çalışanlar, Java eğitimi ile işe başlayabilirler. Bununla beraber verimli bir kurs süreci geçirmek için yazılım ve programlama geliştirmeye yönelik ilgi ve istek şarttır. Ayrıca kursa katılacakların en az orta seviye bilgisayar bilgisine de sahip olmaları beklenir.

Java Online Eğitim Var Mı?

Java programlama eğitimi, yüz yüze ve online eğitim seçeneklerine sahiptir. Java programlama aşamalarını ve mesleki standartları konu alan eğitim, online kurs aracılığıyla da verilir. Bununla beraber online Java programlama kursu, yeterli katılımcının olması durumunda açılır. Açılan online Java programlama eğitimi, iş hakkında ön bilgiler edinmeye yöneliktir. Açılan eğitimler de ön bilgiler ile birlikte sertifika verme amacını da taşır. Genel olarak online Java programlama eğitimi, alana yönelik ön bilgiler edinip yetkinliğini göstermek isteyenlere uygundur.

Online Java Kursu Faydalı Mıdır?

Online Java programlama kursu, zaman ve mekân sınırlaması olmadan ön bilgiler edinmek isteyenlere göredir. Kursa katılmak isteyenler hazırlanan video, canlı ders ya da PDF içerik aracılığıyla Java programlama dilinin kullanımına dair bilinmesi gerekenleri ve Java kullanım alanlarını öğrenmiş olurlar. Bu bakımdan online Java programlama kurs programı, yararlı bir eğitim seçeneği olarak tercih edilebilir.

Java Kursu Kazanımları

Kursu başarıyla bitirenler;

 • Java programlama dilinin arayüz kullanımını,
 • Java ve programlama dillerinin çalışma ve sıralama mantığını,
 • Java teknolojileri kapsamında bilinmesi gereken kullanımları,
 • Java ile Javascript’in farklarını,
 • Java programlama ile yapılabilecek işleri,
 • Web ve masaüstü uygulama geliştirmek için bilinmesi gereken kavramları,
 • Nesne yönelimli programlamanın ne işe yaradığını,
 • İleri seviyede Java programlama bilgisine sahip olmak için gerekenleri öğrenmiş olurlar.

Java Kurs Sertifikası Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kursiyerin aldığı kurs sertifikası, Java kullanımına yönelik bilgi sahibi olduğunu belirtir. . Kursiyer edindiği sertifikayı ilgili yazılım geliştirme ve bilişim iş alanlarında öne çıkmak adına gösterebilir. Ayrıca alınan belge, mesleki yeterlilikler arasında gösterilen eğitim şartının da tamamlandığını kanıtlayan unsurlar arasındadır.

Java Kurs Belgesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan Java kurs belgesi; Milli Eğitim Bakanlığı, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle kurum ve üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir niteliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.