Ana SayfaKurslarTehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler KursuLiman İşletme Saha Çalışanı Kursu

Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu

Liman İşletme Saha Çalışanı Elemanı Kimdir?

Ulaştırma hizmetleri kapsamında liman işletme saha elemanı; elleçleme, elleçleme işlem kayıtlarını tutma ve işlemleri standartları uygun yapma görevleri edinir. Meslek elemanları, iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alarak tehlikeli iş kapsamında bulunan mesleği yerine getirirler. Meslek elemanlarının bilgi kaynaklarından biri ise liman işletme saha çalışanı elemanı kursudur. Kurs aracılığıyla işin gerekliliklerini ve uygulanışı öğrenmiş olurlar.

Liman İşletme Saha Çalışanı Eğitimi Nedir?

Kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa kapsamında mesleki bilgiler sunar. Kursiyerlerin liman işletme saha çalışanı ne iş yapar sorusuna yanıt verebilmesi amaçlanır. Bu kapsamda, liman saha çalışanının rutin işleri kurs dersleri aracılığıyla kursiyere aktarılır.

Eğitimin genel ders içerikleri şöyledir:

  • Liman Saha Çalışanı İşleri
  • Liman İşletmeciliği
  • Liman Saha Uygulamaları
  • Ulusal ve Uluslararası Liman İşletmeciliği Mevzuatları
  • Liman Sahasında Alınan İş Sağlığı ve Güvenliği

Liman saha çalışanı elemanı kursu, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uygun olarak saha çalışanının işlerini konu edinir. Liman işletmeciliği ve limandaki uygulamalara da değinerek meslek elemanının dikkat etmesi gerekenleri işler. İlgili ders içeriklerinin sona ermesiyle de sertifika sınav uygulamasına geçilir. Kurs merkezleri aracılığıyla yapılan sertifika sınav uygulaması,

Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu Eğitim Süresi

Eğitimi veren çoğu kurs merkezi en az 40 saatlik kurs süresi sunmaktadır.

Liman İşletme Saha Çalışanı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Liman işletme saha çalışanı kursuna, liman işletmeciliğini uygulanışı merak eden herkes katılabilir. Ayrıca liman işletme saha elemanı olarak tehlikeli iş yerlerinde çalışmak isteyenler de ön bilgiler edinmek amacıyla kursa müracaat edebilirler.

Online Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu Var Mı?

Liman işletme saha çalışanı eğitimi, yüz yüze ve online eğitim alternatiflerine sahiptir. Liman işletmeciliği ve mesleki standartları konu alan eğitim, online kurs aracılığıyla da verilir. Bununla beraber online liman işletme saha çalışanı elemanı kursu, yeterli katılımcının olması durumunda açılabilir. Açılan online liman işletme saha çalışanı eğitimi de iş hakkında ön bilgiler aktarma amacı taşır. Açılan eğitimler ön bilgiler sunmakla beraber sertifika verme amacını da taşır. Genel olarak online liman işletme saha çalışanı, mesleğe yönelik ön bilgiler edinip yetkinliğini göstermek isteyenlere uygundur. 

Online Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu Faydalı mıdır?

Online aracılığıyla verilen liman işletme aha çalışanı kursu, zaman ve mekân sınırlaması içermez. Kursa katılmak isteyenler video ders ya da PDF içerikler aracılığıyla meslekte dikkat edilmesi gerekenleri ve iş sağlığı-güvenliği önlemlerini öğrenirler. Bu bakımdan online liman işletme saha çalışanı eğitimi, zamanı olmayanlar fakat meslek hakkında bilgi edinmek isteyenler için faydalı bir seçenektir.

Liman İşletme Saha Çalışanı Elemanı Kursu Kazanımları

Kursu başarıyla bitiren katılımcılar;

  • Liman işletmeciliğinin esaslarını,
  • Liman saha elemanının edindiği görevleri,
  • Liman sahasında alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
  • Acil durumlarda alınacak güvenlik tedbirlerini,
  • Ulusal ve uluslararası standartlara ve mevzuata uygun olarak yapılan operasyonları öğrenmiş olurlar.

Liman Saha Çalışanı Elemanı Belgesi Ne İşe Yarar?

Kurs bitiminde edinilen belge, liman saha çalışanı hakkında bilgi sahibi olunduğunu gösterir. Yine mesleği yerine getirmek için gereken niteliklerden biri olan eğitim sertifikasıdır. Alınan sertifika, kursiyerin liman saha elemanı mesleğini tanıyarak işi yerine getirebileceğini kanıtlamış olur.

Liman Saha Çalışanı Elemanı Belgesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan liman saha çalışanı elemanı sertifikası; MEB, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle MEB veya üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.