Ana SayfaKurslarMeslek EdindirmePolimer Üretim Elemanı Kursu Eğitim Programı

Polimer Üretim Elemanı Kursu Eğitim Programı

Polimer Üretim Elemanı Kimdir?

Kimya teknolojisi alanı ile ilgili mesleklerden biri de polimer üretim elemanıdır. Meslek elemanları, seri üretime uygun olacak şekilde polimer imalat yöntemlerini uygular. Polimer üretim elemanı olarak adlandırılan çalışanlar, plastik ürünlerin imalatı konusunda polimerin işlenmesi işiyle ilgilenirler. Çalışanların mesleğe dair bilgi kaynaklarından biri ise polimer üretim elamanı kursudur.

Polimer Üretim Elemanı Kursu Nedir?

Kurs programı, polimer üretim aşamalarına dair bilgileri konu edinir. Bu kapsamda polimer üretim elemanının görevlerini içeren derslere de yer verilir. Ayrıca kurs sürecinde meslek elemanlarının bilmesi gereken iş sağlığı ve güvenliği konusu da ders içeriklerinde yer alır.

Polimer üretim elemanı kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Kimya Laboratuvarında Güvenli Çalışma
 • Temel Kimya Teknolojisi Bilgisi
 • Polimerler Nedir?
 • Polimerin Özellikleri
 • Polimerlerin Sınıflandırılması
 • Polimer Eldesi
 • Kimya Teknolojisi ve Polimer Üretiminde İş Sağlığı ve Güvenliği

Ders içeriklerinin sona ermesiyle kursiyerin bilgi kazanımlarını ölçmeye dayalı sertifika sınav uygulamasına geçilir. Yapılan sınav ayrıca kursiyerin yetkinliğini belgelemek amacıyla sertifika verme amacını da taşır. Genel olarak yapılacak sınav, çoktan seçmeli formatta kursiyerlere sunulur. Sınav sonucundan belirlenen geçme notu ve üzerinde puan alanlar, katılım belgesi veya kurs bitirme sertifikası almaya da hak kazanırlar.

Polimer Üretim Elemanı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Polimer üretim elemanı eğitimine, polimer üretimi hakkında mesleki bilgiler öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Bununla birlikte mesleği yerine getirmek isteyen kişilerin, işin icrasına engel olabilecek herhangi bir ruhsal veya bedensel sağlık sorununa sahip olmaması gerekir.

Online Polimer Üretim Elemanı Kursu Var Mı?

Polimer üretim elemanı eğitimi, yüz yüze ve online eğitim seçeneklerine sahiptir. Polimer üretim aşamalarını ve mesleki standartları konu edinen eğitim, online kurs aracılığıyla da verilir. Bununla beraber online polimer üretim elemanı kursu, yeterli katılımcının olması durumunda açılır. Açılan online polimer elemanı eğitimi, iş hakkında ön bilgiler edinmeye yöneliktir. Açılan eğitimler de ön bilgiler ile birlikte sertifika verme amacını da taşır. Genel olarak online polimer üretim elemanı kurs belgesi, mesleğe yönelik ön bilgiler edinip yetkinliğini göstermek isteyenlere uygundur.

Online Polimer Üretim Elemanı Kursu Faydalı Mıdır?

Online polimer üretim elemanı kursu, zaman ve mekân sınırlaması olmadan ön bilgiler edinmek isteyenlere göredir. Kursa katılmak isteyenler video veya PDF içerikler aracılığıyla meslekte dikkat edilmesi gerekenleri ve iş sağlığı-güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar. Bu bakımdan online polimer üretim elemanı kurs programı, yararlı bir eğitim seçeneğidir.

Polimer Üretim Elemanı Kursu Kazanımları

Kursu başarıyla tamamlayanlar;

 • Polimer üretim elemanının görevlerini,
 • Kimya laboratuvarlarında güvenli çalışma ortamı hazırlamayı,
 • Meslek elemanlarının üretim aşamasında alması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Polimerlerin fiziksel, termal ve mekanik özelliklerini,
 • Polimerleri fiziksel ve kimyasal özelliklerine göre sınıflandırmayı,
 • Polimer üretiminde uygulanan kalite kontrol ve üretim standartlarını,
 • Polimer üretim sürecini öğrenmiş olurlar.

Polimer Üretim Elemanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kursiyerin aldığı sertifika, polimer üretim elemanı mesleğine aşina olunduğunu gösterir. Kursiyer edindiği sertifikayı ilgili iş alanlarında öne çıkmak adına gösterebilir. Ayrıca alınan belge, mesleki yeterlilikler arasında gösterilen eğitim şartının da tamamlandığını kanıtlar.

Polimer Üretim Elemanı Kurs Belgesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan polimer üretim elemanı kurs belgesi; MEB, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle Milli Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Polimer üretim elemanı olarak polimer üretim tesislerinde çalışmak ister misiniz? Öyleyse bilgi istek formunu doldurarak kurs hakkında gerekli bilgileri öğrenin.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.