Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimUnity Kursu (Oyun Programlama Eğitimi)

Unity Kursu (Oyun Programlama Eğitimi)

Unity 3D Nedir?

Unity, Unity Technologies tarafından geliştirilmiş bir oyun motorudur. Bu oyun motoru, 2D ve 3D oyun geliştirmeye ve tasarlamaya olanak tanır. Unity oyun motorunu, oyun programlama sürecinde tercih edilebilir kılan en önemli özelliği C programlama dili kullanmasıdır. Kolay bir arayüze sahip olan Unity, Visual Studio’ya entegre edilmesi sayesinde de popüler olmuştur. Unity bilmek, kişilere PC platformunun yanı sıra iOS ve Android cihazlar için 2D ve 3D oyun kurgulama ve geliştirme becerisi kazandırır.

Unity Kursu Nedir?

Unity kursu, popüler oyun motorlarından biri olan Unity ile oyun geliştirmeyi ve oyun tasarımının aşamalarını öğreten bir kurs programıdır. Unity eğitimi, mobil oyun programlama eğitimi veya oyun tasarımı kursu olarak da adlandırılır. Oyunlar geliştirmeyi mümkün kulan eğitim onunda kursiyerler sertifika sahibi olur ve yazılım alanında tercih edilen yazılımcılar olabilirler.

Kurs programında; kursiyerlerin oyun kurgulayıp geliştirip sunabilecek bilgi ve beceriye sahip olmaları sağlanır. Kurs programının sonunda düzenlenen sertifika sınavına konu olan ve mesleki yeterlilik kazandıran Unity dersleri şöyledir:

Unity Kursu Kimler Katılabilir?

Unity kursu, bilgisayar bilişim kursları kategorisinde düzenlenen bir kurs programıdır. Programı öğrenen kişilerin temel bilgi teknolojileri hakkında bilgi sahibi olması da yeterli değildir. Katılımcıların programlama bilgisine sahip olması gerekir. Kursun hedef kitlesi ve katılımcı profili şöyledir:

 • Oyun geliştirme ofisi kurmak isteyen girişimciler,
 • Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamaları geliştirmek isteyenler,
 • Serbest oyun geliştiricisi olmak isteyenler,
 • Oyun ve oyunlaştırma ofislerinde çalışmayı planlayanlar,
 • Kendini oyun geliştirme alanında geliştirmek isteyen yazılımcılar,
 • Bilişim ile ilgili bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri.

Esasında kurs programına 2 ve 3 boyutlu oyun geliştirmek isteyen herkesin katılması mümkündür. Bu kişiler de halihazırda bilişim alanında çalışan kişilerdir.

Ücretsiz Unity Kursu Var Mı?

Unity eğitimi ücretsiz olarak verilebilir. Ne var ki ücretsiz Unity eğitimleri kapsamlı olmaz. Üstelik MEB veya üniversite onaylı Unity sertifikası alabilmek ücretsiz eğitimlerde mümkün olmaz.

Online Unity Kursu Eğitimi Var Mı?

Teknolojideki gelişmelerin eğitim sektörüne yansımasıyla pek çok eğitim uzaktan eğitime uyarlanmıştır. Unity zaten bilgisayar üzerinde kullanılan bir program olması nedeniyle uzaktan eğitim yöntemiyle öğretilebilir. Yeterli katılımcı talebi durumunda açılan online kurs programında temel bilgiler aktarılır. Bilgisayara ve internet bağlantısına sahip olan herkes online Unity eğitimi kurs programına katılım sağlayabilir.

Online Unity Kursu Faydalı Mıdır?

Online eğitim örgün eğitime göre ekstra bazı avantajlara sahiptir. Belirli zamanda belirli yerde eğitim alma zorunluluğu olmadığı gibi eğitim içeriklerine eğitim sürecinin sonunda da ulaşmak mümkündür. İçeriğin dijital ortamda olması çıktı, ulaşım gibi ek masrafları oradan kaldırır.

Unity Kursu Eğitimi Kazanımları

Unıty eğitimi ile kursiyerlerin oyun motorunu kullanarak oyun geliştirebilecek yeterliliğe sahip olmaları amaçlanır. Bu amaca yönelik olarak verilen eğitim sayesinde şu sorular yanıt bulmuş olur:

 • Unity nedir?
 • Bir oyun sıfırdan nasıl kurgulanır?
 • Oyun geliştirme sürecinde hangi aşamalar vardır?
 • Oyun nasıl geliştirilip nasıl sonlandırılır?
 • 2D ve 3D oyunlar arasında geliştirme yöntemi açısından farklılık var mı?

Unity Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Sertifika kurs bitirme belgesi niteliği taşıyan yasal bir evraktır. Sertifika sahibi olmak için Unity sertifikası eğitim programını başarıyla tamamlamak gerekir. Sertifika sınavında, önceden belirlenmiş olan geçerli puanı alan kursiyerler sertifika almaya hak kazanmış olurlar. Sertifika sınavı geçerlilik puanı 100 puan üzerinden en az 45 puan olarak belirlenmiştir.

Unity Belgesi Ne İşe Yarar?

Kurs programının sonunda alınan kurs bitirme belgesi, belge sahibinin mesleğin gereklerini yerine getirebileceğinin göstergesidir. Uniyt sertifikası, bireyin şu pozisyonlarda çalışabileceğini gösterir: Oyun geliştirme uzmanı, oyunlaştırma uzmanı, oyun programcısı.

Unity Sertifikası Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Milli Eğitim Temel Kanunu, iş yerleri için sertifika kabul etme zorunluluğu getirmiştir. Sertifikanın yasal nitelik kazanıp geçerli olmasını sağlayan üzerinde Millî Eğitim Bakanlığının veya herhangi bir üniversitenin onayı bulunmasıdır. Üniversite veya MEB onaylı Unity sertifikası e devlet üzerinden sorgulanabilir.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.