EUS Kursu Eğitim Programı

EUS Kursu Nedir?

Kurs programı, Eczacılıkta Uzmanlık Giriş Sınavına hazırlanan öğrencilere yöneliktir. Bu kapsamda EUS’e hazırlık aşamasında bilinmesi gereken sınav konuları ve soru çözümleri kurs aracılığıyla adaylara aktarılır. Kurs, EUS hazırlık kursu olarak da adlandırılır. Genel olarak EUS kursunu, tıp ve eczacılık alanında uzmanlaşan kurumsal eğitim merkezleri verir. Kursta, Eczacılıkta Uzmanlık Giriş Sınavında çıkmış sorulara ve soru çözümlerine yönelik taktikler verilir. Aynı zamanda sınav konu başlıklarını içeren ders anlatımlarına da kursta yer bulur.

Genel olarak EUS kursu ders içerikleri şu şekildedir:

 • Analitik Kimya
 • Farmasötik Kimya
 • Farmakoloji
 • Klinik Eczacılık
 • Halk Sağlığı
 • Eczacılık Mevzuatı
 • Fizyoloji
 • Patoloji
 • Farmasötik Botanik
 • Farmasötik Teknoloji
 • Çıkmış Soru Çözümleri
 • Denemeler

EUS kursunu veren eğitim merkezleri paket programlar aracılığıyla da gerekli bilgileri sunarlar. Kimi kurs merkezi, Eczacılıkta Uzmanlık için gerekli olan yabancı dil odaklı dersleri de kurs kapsamında ele alır. Genel olarak ise eczacılıktaki temel ve meslek bilimlerini içeren konulara değinilir. Bu konuları kapsayan dersler de soru çözümlerine de yer verilir. Çıkmış sorular ile beraber kursun verdiği kaynaklar üzerinden eczacılıkta uzmanlaşmak isteyenlere yol gösterici bir ders içeriği sunulur.

EUS Kursuna Kimler Katılabilir?

EUS kursuna, eczacılık fakültesi öğrencisi ve eczacılık mezunu olan herkes katılabilir. Genel olarak kurs, Eczacılıkta Uzmanlık Giriş Sınavına hazırlanmak isteyenler ve mesleği uygulamasına engel olabilecek fiziksel ya da ruhsal bir hastalığa sahip olmayan herkes eğitime başvurabilir.

Online EUS Kursu Var Mı?

Eczacılıkta uzmanlık sınavı kursları, online eğitim yoluyla da verilir. Online EUS kursu canlı ders, video ders veya PDF kaynaklar aracılığıyla kursiyerin sınava hazırlanmasını destekler. Bu kapsamda kursiyerin işine yarayacak soru çözümleri ve ders konu anlatımları paket hâlinde kursiyere sunulur. Kursu veren bazı eğitim merkezleri farklı paket seçenekleri sunarak kursiyerin eksik kaldığı konularda ders alabilmesine imkân sağlar. Online EUS kurs programında ayrıca canlı dersler de planlanır. Canlı ders içeriğinde, konu üzerinden anlatım yapılır ve soru çözümlerine geçilir. Bununla birlikte canlı ders yerine video ders içeriği oluşturan kurs merkezleri de mevcuttur.

Online EUS Kursu Faydalı Mıdır?

Online EUS kursu, zaman ve mekâna bağlı olmadan sınav konularına yönelik bilgi edinmek isteyenlere uygun bir seçenektir. Online gerçekleşen kurs sürecinde katılımcılar eksik kaldıkları konular üzerine eğilerek daha etkin çalışmış olurlar. Ayrıca canlı dersler aracılığıyla da kurs eğitmeni ile iletişime geçerek takıldıkları konularda bilgi edinebilirler. Yine bazı kurs merkezlerinde eğitime erişme olanağı da sağlanır. Böylece kursiyer, eğitimi sona ermesine rağmen ders içeriklerine en az 1 yıl erişebilir. Genel olarak online verilen EUS kursu, eczacılık öğrencileri ile mezunların kendilerine de zaman ayırarak sınava hazırlanması açısından faydalı bir eğitimdir.

EUS Kursu Kazanımları

Kursu başarıyla bitirenler;

 • Eczacılıkta uzmanlık giriş sınavının konu dağılımını,
 • Sınava hazırlanma aşamasında sınav stresini yönetmeyi,
 • Eczacılıkta uzmanlık için bilinmesi gereken sınav sürecini,
 • Eczacılık mevzuatı kapsamında meslek etik kurallarını,
 • Çıkmış sınav soruları üzerinden soru çözüm yollarını öğrenmiş olurlar.

EUS Hazırlık Kursu Ne İşe Yarar?

EUS kursunun başlıca faydası, özellikle eczacılık öğrencilerini sınavı tanıyarak sınava girmelerine aracı olmaktır. Kursta, sınav konu dağılımlarına göre konu anlatımlarını ve soru çözümlerini içeren dersler mevcuttur. Ayrıca kimi kurs merkezinin sunduğu online EUS dersleri aracılığıyla da zaman ve mekân kısıtlaması içermeden bilgi öğrenmek mümkündür. Genel olarak EUS hazırlık kursları, sınavı gerçekten tanıyarak sınava etkin hazırlanmak isteyenlere yol gösterir. Adaylar kursa katılarak hem kendi durumlarını görürler hem de sınava hazırlanma sürecinde dikkat etmeleri gereken hususları öğrenmiş olurlar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.