Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimCorel Draw Eğitim Kurs Programı

Corel Draw Eğitim Kurs Programı

Corel Draw Programı Nedir?

Vektörel tabanlı grafik tasarım programından biri de Corel Draw’dır. Program, 1989 yılında piyasaya çıkarılmış ve o tarihten bu yana öne çıkan grafik tasarım programlarından biri olmayı da başarmıştır. Corel Draw programında pikseller yerine matematiksel tanımlamadaki noktalar kullanılır. Bir çizim yapmak için Corel Draw’daki noktaları birbiri ile eşleştirmek lazımdır. Corel Draw, en çok kurumsal kimlik çalışmalarında kullanılarak grafik tasarım projeleri oluşturmaya destek olur. Programı A’dan Z’ye öğrenmek için ise grafik tasarım eğitimleri mevcuttur. Corel Draw eğitim programı, kursiyerlerin bu program aracılığıyla kurumsal kimlik tasarımı yapabilmelerine olanak tanır.

Corel Draw Eğitimi Nedir?

Corel draw eğitimi, grafik tasarım kurslarında ders içeriği olarak sunulduğu gibi tek başına da verilir. Genel olarak eğitim, yüz yüze eğitim veren kurs merkezleri tarafından kursiyere sunulur. Eğitim, kursiyerlerini vektörel tabanlı çizimler yapabilmelerine ve logo, kartvizit, broşür ve raket tasarımı gibi uygulamalarını öğrenmelerine önayak olur.

Genel olarak Corel Draw eğitiminin dersleri şöyledir:

 • Corel Draw Tasarım Programı Tanıtımı
 • Corel Draw ile Neler Yapılabilir?
 • Corel Draw ile Kurumsal Kimlik Tasarlama
 • Corel Draw Programının Kullanımı ve Arayüzü
 • Program Menü Yapısı Tanıtımı
 • Programda Yazı ve Resim Alanı Çalışması Yapma
 • Örnek Tasarım Programları Oluşturma

Kurs derslerinin sona ermesiyle kursiyerlerinin bilgi kazanımlarını belgeleyecek sertifika sınavına geçilir. Yapılacak sınav, çoğunlukla çoktan seçmeli formatta hazırlanıp kursiyere sunulur. Kursiyerler, en az 45 puan almaları durumunda da katılım belgesi veya kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanırlar.

Corel Draw Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Grafik tasarım konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes eğitime katılabilir. Ayrıca grafik tasarım başta olmak üzere görsel alanlara dair kurumsal kimlik çalışmaları yapmak isteyenler de Corel Draw kursu aracılığıyla gerekli bilgileri edinebilirler.

Online Corel Draw Kursu Var Mı?

Corel Draw eğitim programı, yüz yüze ve online eğitim seçeneklerine sahiptir. Genel olarak açılan kurslar, Corel Draw programını tanıtarak program nezdinde yapılan işlere odaklanır. Yeterli katılımcı sayısına ulaşılması durumunda online Corel Draw eğitimleri de açılır. Açılan online Corel Draw eğitimi, uygulama hakkında ön bilgiler edinmeye yöneliktir. Ayrıca gerekli bilgilerin verilmesiyle beraber online kurs sonrasında e-sertifika veya basılı sertifika da verilir. Genel olarak Corel Draw eğitim programı, alana yönelik ön bilgiler edinerek yetkinliğini kanıtlamak isteyenler için uygun bir seçenektir.

Online Corel Draw Eğitimi Faydalı mıdır?

Online Corel Draw kursu, zaman ve mekân sınırlaması içermez. Program hakkında ön bilgiler edinmek isteyenlere uygun olan kurs, video ya da PDF içerikler sunarak da programı kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri ve grafik tasarım bilgisine yer verir. Bu bakımdan online Corel Draw kurs programı yararlı bir eğitim seçeneği olarak tercih edilebilir.

Corel Draw Kursu Kazanımları

Corel Draw eğitimini başarıyla bitiren kursiyerler;

 • Corel Draw programı ile neler yapılabileceğini
 • Programın arayüzünün ve menüsünün nasıl kullanılması gerektiğini,
 • Corel Draw ile hangi kurumsal kimlik çalışmalarının yapılabileceğini,
 • Kurumsal görsel kimlik tasarımında bilinmesi gerekenleri,
 • Grafik tasarım ögelerini,
 • Renk teorisini,
 • Corel Draw ile örnek projeler oluşturmayı,
 • Corel Draw bilgisini artıranların ne iş yapabileceklerini öğrenmiş olurlar.

Corel Draw Eğitimi Ne İşe Yarar?

Corel Draw, Photoshop ve Illustrator ile birlikte en sık kullanılan grafik tasarım programlarından biridir. Özellikle basım-yayın işleri için ilk başvurulan programlardan biri, Corel Drawdır. Corel Draw eğitimini başarıyla bitirenler de grafik tasarım alanında istenilen bir programı öğrendiklerini kanıtlayabilirler. Ayrıca kursiyerler, kurumsal kimlik tasarımı konusunda da bilgi birikimlerini genişleterek işe alımlarda öncelik kazanma durumlarını artırırlar.

Corel Draw Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kursiyerin aldığı sertifika, Corel Draw programını kullanmaya aşina olduğunu gösterir. Kursiyer edindiği sertifikayı ilgili iş alanlarında öne çıkmak adına gösterebilir. Ayrıca alınan belge, mesleki yeterlilikler arasında gösterilen eğitim şartının da tamamlandığını kanıtlamış olur.

Corel Draw Kurs Belgesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan Corel Draw kurs belgesi; MEB, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle MEB veya üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.