Ana SayfaKurslarTehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler KursuWeb Ofset Baskı Kursu Eğitim Programı

Web Ofset Baskı Kursu Eğitim Programı

                          

Web Ofset Baskı Nedir?    

Web Ofset Baskı belirli gramaj sınırları içerisinde kâğıt ve kâğıt cinsinden materyal üzerine gerçekleştirilen baskı işlemlerine verilen isimdir.  Kitap, dergi, gazete, broşür ve kartvizit gibi pek çok ürünün basım aşamasında en çok tercih edilen yöntem olan web ofset baskı özellikle; eş zamanlı olarak aynı üründen birden çok baskı alınması gerektiği zamanlarda tercih edilen bir yöntem.   

Web Ofset Baskı Kursu Nedir?

Web ofset baskı düşük maliyeti ve yüksek baskı hızı gibi olumlu yönleri ile baskı sistemleri arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.

Bu baskı sisteminde “suyun yağ bazlı mürekkeple karışmaması” prensibi temel alınmaktadır. Bu sistemi öğrenip uygulayabilmek ve bu alanda çalışmak için ise mutlaka ama mutlaka web ofset baskı kurslarından eğitim alınması gerekmektedir.

En güncel baskı tekniklerinden biri olan ofset baskı alanında çalışabilmek için bu alanda mutlaka bir eğitim alınması gerekmektedir. Bu eğitim örgün eğitim olabileceği gibi aynı zamanda online olarak da alınabilir. Kurs programı çerçevesinde her iki eğitim türünde de öğrenciler aynı müfredattan eğitim alacak ve aynı kurs tamamlama sınavına katılacaklardır.

Web Ofset Baskı Kursu Ders İçerikleri Nelerdir?

  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Baskı Öncesi Hazırlık
  • Baskı İşleminin Gerçekleştirilmesi
  • Baskı Sonrası Bakım

Web Ofset Baskı Kursu Kimler Katılabilir?

Web Ofset Baskı kursuna mesleki yeterliliklere sahip herkes katılabilir. Bu noktada talep edilen temel yeterlilikler; adayların fiziki ve ruhsal bir engeli olmaması, adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve okuma yazma biliyor olmalarıdır.

Online Web Ofset Baskı Kursu Var Mı?

En güncel baskı tekniklerinden biri olan ofset baskı alanında verilen eğitimler örgün olabileceği gibi online eğitim şeklinde de gerçekleşebilmektedir. Bu eğitimlerde alana ait tüm mesleki ve önemli kazanımları uzmanlar sizlerle paylaşacaktır. Aynı zamanda online web ofset kursunu tamamlayarak da sertifika almanız mümkündür.

Web Ofset Baskı Kursu Kazanımları Nelerdir?

Web Ofset Baskı Kursu eğitimini başarıyla bitiren kursiyerler;

  • Web ofset baskı işlemleri için iş organizasyonu yapmak
  • Web ofset baskı işlemleri için hazırlık yapmak
  • Web ofset baskı makinesi ile baskı yapmak
  • Web ofset baskı makinesinin periyodik bakımını yapmak

Web Ofset Baskı Çalışma Alanları Nelerdir?

Web ofset baskı kursu sonunda verilen sertifika ile kursiyerler matbaa sektöründe çalışmaya başlayabilirler. Web ofset baskı işlerinden sorumlu meslek elemanları bu noktada resmi ve özel matbaalarda çalışma hayatlarına başlayabilirler.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.