Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimSolidWorks Kursu Eğitim Programı

SolidWorks Kursu Eğitim Programı

SolidWorks Nedir?

Teknik çizim ve modelleme işi için kullanılan tasarım programlarından biri de SolidWorks programıdır. Bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik programlarından biri olarak SolidWorks, çoğu iş alanında kullanılır. Solidworks aracılığıyla endüstriyel ürün tasarımı, 3D modellemesi, animasyon ve simülasyon işleri yapılabilir. SolidWorks programını etkin bir şekilde kullanmak için Solidworks kursları mevcuttur.

SolidWorks Kursu Nedir?

SolidWorks kurs programı, Solidworks’un kullanım detaylarını konu edinir. Bu kapsamda da Solidworks ile neler yapılabilir sorusuna yanıtlar verilir. Temel olarak kurs, SolidWorks aracılığıyla modellleme, tasarım ve teknik çizimin nasıl yapılabileceğini aktarır.

Özellikle üretim ve ürün tasarımı alanında kullanılan SolidWorks programını öğrenmek için bilişim kurslarına yer veren kurs merkezlerinden eğitim alınabilir. Verilen eğitim, SolidWorks programının sıfırdan ileri seviyeye kadar nasıl öğrenileceği üzerine temel oluşturur.

Eğitimin ders içeriklerinin sona ermesiyle ise kurs merkezleri tarafından düzenlenen sertifika sınavına geçilir. Sertifika sınavı, kursiyerin eğitim sürecindeki bilgi kazanımını ölçmeye dayalıdır. Kurs merkezinin belirlediği geçme notunu aşan kursiyerler, katılım belgesi ya da kurs bitirme sertifika almaya hak kazanırlar.

SolidWorks Dersleri Nelerdir?

Solidworks eğitim programının genel ders içerikleri şu şekildedir:

 • SolidWorks Arayüzü Tanıtım Dersi
 • SolidWorks Kullanım Alanları
 • SolidWorks ile Sketch (Çizim Elemanları)
 • Solidworks Montaj ve Kalıp Tasarımı
 • Yüzey Modellemeleri Yapmak
 • SolidWorks ile Shett Metal Tasarımı (Sac Metal)
 • SolidWorks ile Katı Modelleme
 • Solidworks ile Çalışırken Bilinmesi Gerekenler

Genel dersler bu şekilde olmakla birlikte eğitim merkezinin belirlediği kurs süresine göre dersler azalıp çoğalmaktadır.

SolidWorks Kursuna Kimler Katılabilir?

Grafik tasarım ve ürün modellemesi konusunda yeni ve kullanışlı bir program öğrenmek isteyen herkes kursa katılabilir. Bununla birlikte kursa katılmak için en az orta seviye bilgisayar bilgisine ihtiyaç vardır. Genel olarak SolidWorks kursuna, modelleme ve teknik resim konusunda etkin bir tasarım programı arayanlar başvurabilirler.

Online SolidWorks Kursu Var Mı?

Kalite kontrol elemanı eğitimi, yüz yüze ve online eğitim seçeneklerine sahiptir. Kalite kontrol aşamalarını ve mesleki standartları konu alan eğitim, online kurs aracılığıyla da verilir. Bununla beraber online kalite kontrol elemanı kursu, yeterli katılımcının olması durumunda açılır. Açılan online kontrol elemanı eğitimi, iş hakkında ön bilgiler edinmeye yöneliktir. Açılan eğitimler de ön bilgiler ile birlikte sertifika verme amacını da taşır. Genel olarak online SolidWorks kursu, temel bilgiler edinerek programı ileri düzeyde öğrenmeye kararlı kişiler için tercih edilebilirdir.

Online Solidworks Eğitimi Faydalı mıdır?

Online SolidWorks kursu, zaman ve mekân sınırlaması içermez. Ön ve ileri düzey bilgiler edinerek Solidworks öğrenmek isteyenler online eğitime de başvurabilir. Kursa katılmak isteyenler video veya PDF içerikler aracılığıyla program dahilinde menüyü, gerekli ayarları ve bilinmesi gereken bilgileri öğrenmiş olurlar. Bu bakımdan online SolidWorks eğitim programı, yararlı bir eğitim seçeneğidir.

 SolidWorks Kursu Kazanımları

SolidWorks eğitimini başarıyla bitiren kursiyerler;

 • SolidWorks programının arayüz kullanımını,
 • SolidWorks ile yapılabilen işleri,
 • SolidWorks’un menü ve proje ayarlamalarını,
 • Program dahilinde bilinmesi gereken teknik donanım bilgilerini,
 • SolidWorks ile modelleme işlemlerinin nasıl yapılacağını,
 • SolidWorks ile tasarım ve animasyon yapımını,
 • SolidWorks ile çalışırken bilinmesi gereken püf noktaları öğrenmiş olurlar.

SolidWorks Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kursiyerin aldığı sertifika, bilgisayar destekli tasarım alanlarında mesleki bilgiye açık olunduğunu gösterir. Kursiyer edindiği sertifika aracılığıyla bilgisayar destekli ürün tasarımı ve mühendislikte öğrenilmesi gereken temel programlardan birine aşina olduğunu göstermiş olur. Yine mühendislik, mimarlık ve tasarım alanlarında teknik resim ve tasarım işlerini ele alabileceğini kanıtlar.

SolidWorks Kurs Belgesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan SolidWorks belgesi ; MEB, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle MEB veya üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.