Ana SayfaHaberlerYÖK Başkanı Özvar'dan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

YÖK Başkanı Özvar’dan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversite yüz yüze eğitim sürecine yönelik açıklama yaptı. Özvar’ın açıklamasına göre pandeminin seyrinde olumsuz yönde değişim olmazsa üniversitelerde tamamen yüz yüze eğitime geçilecek.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Başkan Özvar, uzun bir pandemi döneminin ardından 2022-2023 akademik yılının başlayacağını belirtti. Sağlık koşullarında olumsuz yönde değişim olmaması durumunda yüz yüze eğitime geçilebileceğinin altını çizen Özvar, üniversite yüz yüze eğitim konusunda şu açıklamayı yaptı: “Akademik yıl başlamadan önce gerekli tedbirleri almaya başladık. Değerli rektörlerimizle yeni akademik yılda yüz yüze eğitime geçebileceğiz. Online eğitim imkanlarından yararlanmaya da devam edeceğiz. Öğretim elemanları ile öğrencilerin dersliklerde etkileşimde bulunmalarına önem veriyoruz.”

Özvar, öğrencilerin sosyal ve zihinsel gelişimi için kampüs içi eğitime gecikmeden girilmesinin önemine dikkat çekti. Yüz yüze öğrenimin toplum için de önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Yeni dönemde rektörlerimizden ve yöneticilerimizden yüz yüze eğitim sırasında herhangi bir risk oluşmaması için her türlü tedbiri almasını rica ediyoruz.”

Özvar, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne yaptığı ziyaretin ardından 2. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’na katıldı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/yok-baskani-ozvardan-yuz-yuze-egitim-aciklamasi/2610497

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.