Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimRobotik Uygulamalar Kursu Eğitim Programı

Robotik Uygulamalar Kursu Eğitim Programı

Robotik Uygulamalar Nelerdir?

Robotik uygulamalar, robotik teknolojisinin gelişiminin bir ürünler toplamıdır. Endüstri alanının da  önemli bir parçası olan robotlar, işlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanmasına aracı olur. Robotik uygulamalar, endüstriyel otomasyon teknolojilerde kullanılmak üzere tasarlanan araçlardır. Robotik uygulamalar ile ilgilenmek; analitik düşünme ve yaratıcılığı geliştirme imkânı sunarken yeni iş fırsatları da yaratır. Robotik uygulamalar kursu da kursiyerin günümüz teknolojisini tanımasına ve kendisini bu alanda geliştirmesine olanak tanır.

Robotik Uygulamalar Kursu Nedir?

Robotik uygulamaları kursu, otomasyon teknolojisine dair bilinmesi gerekenleri aktarır. Kurs, robotik kodlama ve teknolojisi hakkında kursiyerin uygulayabileceği bilgileri sunar. Küçük yaşlardan itibaren katılımı önerilen robotik uygulamalar kursu, elektrik-elektronik teknolojisinin kullanımına dair de bilgiler verir. Küçük yaş grubu ile birlikte robotik teknolojisine ilgi duyan herkes, kursun hedef kitlesidir.

Bilişim teknolojileri ve otomasyon alanına dair ilgi çekici konuları barındıran robotik kodlama uygulamalar programı, farklı adlarla kursiyerlere ulaşır. Çocuklar için hazırlanan robotik kodlama eğitimleri ve yetişkin kitleyi hedefleyen robotik teknolojileri eğitimi mevcuttur. Robotik uygulamalar kursu, bu iki kurs seçeneğinin birleşimidir. Bununla birlikte bazı robotik uygulamalar eğitimi, başlangıç seviye bilgiler sunarken kimi kurslar ise ileri düzey robotik teknolojisini konu edinir.

Robotik uygulamalar kursu genel ders içerikleri şöyledir:

 • Robotik Nedir?
 • Robotik Uygulamalar Nelerdir?
 • Robot Türleri
 • Robot Tasarımı
 • Robotların Programlanması
 • Robotun Temel Hareketleri
 • Robotun Hareket Mekanizması
 • Robotik Kodlama Uygulamaları

Robotik uygulamaları kursu, ilgili ders içeriklerinin sona ermesiyle sertifika sınavı uygulaması sunar. Kursiyerler, sertifika sınavı aracılığıyla bilgilerini ölçerler. Başarılı kursiyerlere de robotik uygulamalar sertifikası veya katılım belgesi verilir.

Online Robotik Uygulamaları Kursu Var mı?

Robotik uygulamalar kursu, örgün ve uzaktan eğitim seçeneklerine sahiptir. Online verilen robotik uygulamalar kursu, çoğunlukla video ve PDF içerikler sunar. Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla robot endüstrisine dair bilgi sahibi olurlar. Ayrıca bazı kurs merkezleri, katılım belgesi veya sertifikası sunarak kursiyerin bilgi ve becerilerini kanıtlama fırsatı sunar. Bununla beraber robotik uygulamalar kursu, talebe göre açılan kurslardan olduğu için eğitime yeterli katılım olmadan eğitim açılmaz.

Robotik Uygulamalar Kursuna Kimler Katılabilir?

Robotik uygulamalar kursu, erken yaşlardaki çocuklar ile beraber çoğunlukla genç yetişkinliklere uygundur. Genel olarak kurs, robotik endüstri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır.

Robotik Uygulamalar Sertifikası Ne İşe Yarar?

Robotik uygulamalar eğitimi, kursun kazanımlarını belgelemek amacıyla sertifika sınavına yer verir. Sertifika sınavının geçme notu ise genellikle 50’dir. Geçme notunu aşan kursiyerler, robotik uygulamalar sertifikası almaya hak kazanır. Alınan sertifika, robotik alanda bilgi ve becerilere sahip olunduğunu belgeler. Kursiyer, edindiği bilgilerle robotik endüstrisi tanır ve bu endüstri dahilinde çalışmak için kendini geliştirir. Genel olarak robotik uygulamalar eğitimi, günümüzün teknolojisini tanıyarak bu teknolojide üretimin nasıl gerçekleştiğini tanıtır.

Robotik Uygulamalar Kurs Programı Kazanımları

Robotik uygulamalar kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler;

 • Robotik uygulamalarının ne olduğunu,
 • Robotların çalışma mantığını,
 • Robot hareketlerini,
 • Robot türlerini,
 • Robot tasarımının nasıl yapıldığını,
 • Robotların nasıl programlandığını,
 • Robotların kullanıldığını alanları,
 • Robot kol tasarımının nasıl yapıldığını,
 • Robot tasarlama projesinin nasıl planlanacağını öğrenmiş olurlar.

Robotik Uygulamalar Nerelerde Kullanılır?

Robotik uygulamalar, çoğu alanda kullanılarak üretimin hızlanması ve kaliteli bir şekilde sunulmasına vesile olur. Elektrik-elektronik ve makine alanında robotik uygulamalar daha sık görülür. Robot tasarlama ve programlama konusunda gerekli bilgilere sahip olanlar da makine ve bilişim teknolojisi alanlarında çalışabilirler. Robotik uygulamalar kursunu tamamlayan kursiyerler de öğrendikleri bilgileri ilerletmeleri durumunda, ilgili iş alanlarında çalışma yetkisine sahip olurlar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.