Ana SayfaHaberlerMEB'in İlk Yaz Okulları 900 Bin Öğrenciye Kapılarını Açacak!

MEB’in İlk Yaz Okulları 900 Bin Öğrenciye Kapılarını Açacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl ilk kez hayata geçirilecek olan matematik ve İngilizce yaz okulları ile destekleme ve yetiştirme kursları için 900 bin öğrencinin başvuru yaptığını bildirdi.

Bakan Özer, MEB’in “matematik” ve “İngilizce” seferberliği kapsamında yaz okullarına ve yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları için bilim ve sanat merkezlerindeki bilim ve sanat yaz okullarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer, matematik ve İngilizce yaz okullarının ilkokul 4, ortaokul ve lisedeki tüm kademelere yönelik olarak gerçekleştirileceği bilgisini paylaşırken; bilim ve sanat merkezleri kapsamındaki yaz okullarının ise 2. sınıftan lise son sınıfa kadar tüm kademeler için 4 Temmuz Pazartesi tarihi itibarıyla başlatılacağı bilgisini paylaştı.

Okul dışı öğrenime büyük önem verdiklerini belirten Bakan Özer, disiplinlerarası etkileşimi ön plana çıkaran, sorgulamaya ve araştırmaya yönelik müfredatlar hazırladıklarını belirterek öğrencilerin varsayımlarını deneyimleyebilecekleri bir yaz okulu sürecine girileceğini bildirdi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/mebin-ilk-yaz-okullari-900-bine-yakin-ogrenciye-kapilarini-acacak/2627649

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.