Ana SayfaKurslarEv ve Kurum Temizliği Kursu

Ev ve Kurum Temizliği Kursu

Ev ve Kurum Temizliği Nedir?

Temizlik, mikrop barınmalarına karşı önlem ve koruma hizmetlerinin tamamını kapsamaktadır. Bu noktada iş ve yaşam alanlarının kirli tozlardan ve pis havadan arındırılması; sağlıklı bir ortam da güvenli ve kaliteli bir yaşam olanağı için önem arz etmektedir. Bu sayede hijyen ve temizlik süreçleri meslek dalları arasında yerini almıştır.

Kurum ve ev temizliği hizmetleri iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kurallar kapsamında gerekli hijyen şartlarının sağlanması ve çevre temizliği bilinci ile hareket ederek, kirliliğin ve israfın engellenmesi ve giderilmesi adına yapılan temizlik faaliyetlerinin bütünüdür. Bu kapsamda çalışan personeller; ev, otel, dükkân, ofis ve firmalar için temizlik hizmetleri vermektedirler. Kurum ve ev temizliği çerçevesinde yapılan bu temizlikler kısaca, yer ve yüzey temizliği, duvar ve cam temizliği, banyo, tuvalet, mutfak, oda vs. şeklinde sıralanabilir. Süreçte temizlik hizmeti verilen bu alanlarda tüm temizlik ve hijyen kuralları kalite standartları dahilinde uygulanarak yapılır.

Ev ve Kurum Temizliği Kursu Nedir?

Kurum ve ev temizliği hizmetleri elemanı olabilmek için bu alanda verilen sertifikasyon programlarına dahil olunması ve kurların başarıyla tamamlanması gerekmektedir.

Katılım gösterilecek kurum ve ev temizliği kursları ile öncelikli olarak sağlık ve güvenlik çerçevesinde, kaliteli bir temizlik hizmeti programına dahil olmuş olacak; öğreneceğiniz bilgi ve teknik sayesinde, daha hijyene uygun hem daha çabuk temizleme sonuçlarına ulaşacaksınız. Ofis, kurum ve ev lokasyonları dahilinde profesyonel temizlik hizmeti verebilmek için temizlik yapma kurallarını öğreneceksiniz. Temizlik işlemleri esnasında, kendi sağlığınız ve güvenliğiniz için bilmeniz gereken detayları ve donanımları öğrenerek, kendinizi koruma altına almış olacaksınız.

Kurs süreçlerinin tamamlanması ile birlikte temizlik hakkındaki kaliteli ve önemli detayları, pratik bilgileri öğrenmek ve bu konuda sertifika alma olanağına sahip olacaksınız.

Ev ve Kurum Temizliği Kurs Programı Nedir?  

Kurum ve ev temizliği kursu eğitim programında güvenli sağlıklı ve kaliteli bir hizmet sunmak için yapılması gerekenleri öğrenmeniz amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda eğitim alacağınız ilgili durumda ders içerikleriniz genel hatlarıyla aşağıdaki gibi olacaktır;

 • İş Sağlığı Güvenliği
 • Ev ve Kurum Hizmetleri
 • Temizlik Araç Gereçleri
 • Konut Temizliği
 • Leke Çıkarma
 • Hijyen-Sanitasyon
 • Oda Temizlik İşlemleri
 • Banyo Temizlik İşlemleri
 • Kişisel Hijyen
 • Genel Alan Temizlik İşlemleri
 • Periyodik Temizlik
 • Tefrişat Temizliği
 • Katı Atıklar

Ev ve Kurum Temizliği İş İmkanları Nelerdir?

Kursiyerler kurum ve ev temizliği kursu eğitim programı sonrasında edinilen kazanımlar ve süreçte bir profesyonel olarak çalışmanıza imkân verecek olan sertifikaları sayesinde; ofisler, küçük veya büyük ölçekli firmalar, resmi ve özel kurumlar, müstakil evler ve apartman daireleri, otel-pansiyon gibi turizm işletmeleri vb. bilimum işletmede temizlik departmanlarında aktif olarak maaşlı çalışan olabilirler. Bununla birlikte kendi temizlik firmalarını açarak personel çalıştırabilirler.

Ev ve Kurum Temizliği Kurslarına Katılım Şartları Nelerdir?

Kurs programına dahil olmak için öncelikli olarak en az ilkokul mezunu olmak gerekmektedir. Bununla birlikte kursiyerlerin eğitim programının öngördüğü temel gereklilikleri gerçekleştirebilecek yeterliliğe (fiziksel, psiko-motor) sahip olmaları ve bu alanda çalışabilmek için uygun yetkinlikleri barındırmaları da gerekmektedir.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.