Ana SayfaHaberlerMEB, ÖDS Dijital Platformunu YKS'ye Hazırlanan Mezunlar İçin De Erişime Açtı

MEB, ÖDS Dijital Platformunu YKS’ye Hazırlanan Mezunlar İçin De Erişime Açtı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaklaşık bir ay önce öğrencilerin akademik başarılarına destek olmak, eksiklerini gidermek için materyal sunmak amacıyla “https://ods.eba.gov.tr” adresinden kullanıma sundukları ÖDS dijital platformuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Mezunların da artık ÖDS’den yararanabildiğini belirten Özer, “YKS’ye hazırlanan lise mezunlarımız e-Devlet şifreleri ile ÖDS’de YKS Hazırlık Modülü’ne erişebiliyor.” bilgisini verdi.

Sistemin öğrencinin çözdüğü sorulara göre eksikliklerini belirleyerek gidermeye yönelik olarak geliştirilmiş bir algoritmayla çalıştığını aktaran Özer, şöyle devam etti:

“Okul dersleri, LGS ve YKS hazırlık, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ve ödevler alanlarında ÖDS bugüne kadar 14 milyondan fazla görüntülendi. Yaklaşık 8 milyon soru çözüldü. Henüz birkaç gün olmasına karşın mezunlarımızın ÖDS’ye gösterdiği ilgi mutluluk verici. Şu ana kadar 6 bine yakın lise mezunumuz sistemi kullandı. Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için öğrenci ya da mezun, desteğe ihtiyaç duyan tüm gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”

ÖDS’nin okul dersleri, DYK, LGS Hazırlık ve YKS Hazırlık modüllerinden oluştuğunu hatırlatan Özer, şu ifadeleri kullandı:

“LGS ve YKS Hazırlık modülü üzerinden belirli periyotlarla çevrim içi deneme sınavları yapılıyor. Adaylar bulundukları konumu, desteğe ihtiyaç duydukları konuları rahatlıkla tespit edebiliyor ve her öğrenci kendisi için bireyselleştirilmiş bir mekanizma ile hazırlığını yapabiliyor. Modül LGS için 8. sınıflara, YKS’ye hazırlanan 11 ve 12. sınıflara, lise mezunlarına ve tüm öğretmenlere açık.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meb-ods-dijital-platformunu-yksye-hazirlanan-mezunlar-icin-de-erisime-acti/2734441

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.