Ana SayfaHaberlerÖğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav Başvurusu Başladı

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav Başvurusu Başladı

MEB’in açıklamasına göre resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, 26 Eylül’den itibaren başvurularını gerçekleştirebilecekler. Öğretmenler, 3 Ekim tarihine kadar https://basvuru.meb.gov.tr adresinden Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavına başvurabilecekler.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Açıklandı

Adaylar, 3 Ekim’e kadar istenilen belgeleri MEBBİS’e yükleyebilecekler. Başvurusu onaylanan ve 30 Ekim’e kadar lisansüstü eğitimini tamamlayanlar, eğitimi tamamladıklarına ilişkin belgeyi ibraz ederek yazılı sınavdan muaf tutulabilecekler.

Uzman öğretmenlik için başvuru yapacakların ise en az on yıl öğretmenlik hizmetinde bulunması, öğretmen olarak görev yapıyor olması, kademe ilerleme cezası bulunmaması ve en az 180 saatlik Uzman Öğretmenlik Eğitim Programını tamamlaması şartları aranacak. Başöğretmenlik için başvuranlarda da aynı şartlara ek olarak en az 240 saatlik Başöğretmenlik Eğitim Programını tamamlamaları şartı istenecek.

Başöğretmenlik ve Uzman Öğretmenlik Sınavı Ne Zaman?

İlgili şartları karşılayan ve başvurusu onaylanan adaylar, 19 Kasım Çarşamba günü sınava katılabilecekler. Yazılı sınava başvuracak öğretmenlerden de herhangi bir sınava giriş ücreti alınmayacak.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/ogretmenlik-kariyer-basamaklari-yazili-sinavi-basvurulari-bugun-basladi/2694718

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler