Ana SayfaHaberlerÖğretmenler İçin Hatıra Ormanı Oluşturuluyor!

Öğretmenler İçin Hatıra Ormanı Oluşturuluyor!

MEB Bakanı Mahmut Özer, Ankara’da şehit öğretmenler için bir anıtın da içinde bulunacağı “Öğretmen Hatıra Ormanı” oluşturulacağını bilgisini paylaştı.

Bakan Özer, yazılı olarak gerçekleştirilen açıklamada, Keçiören’de 344 bin 307 metrekarelik arazi içerisinde yer alacak Hatıra Ormanı için, Milli Eğitim Bakanlığının talebi üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca orman olarak düzenlenmesi amacıyla tahsis edildiğini bildirdi.

Araziye ağaç dikimi ve şehit öğretmenler için anıt yapılmasının planlandığını bildiren Milli Eğitim Bakanı Özer, “Öğretmenlerimiz büyük fedakarlıklarla Türkiye’nin dört bir noktasında, en zor koşullarda bile olsa öğretmenlik yaparak öğrencilerimize destek olmaya devam ediyor. Kovid-19 salgını sürecinde de vefa gruplarında, çalışma gruplarının hepsinde öğretmenlerimiz çok aktif şekilde yer aldı. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki öğretmenlerimiz için bir hatıra ormanı oluşturalım. Aynı zamanda şehit öğretmenlerimiz için de o ormanın içerisine bir anıt tesis edelim.” ifadelerini paylaştı.

Hatıra ormanı için hızlı bir şekilde çalışmalarını başlattıklarını bildiren Bakan Özer, Tarım ve Orman Bakanlığının 80 bin fidanın dikilmesi konusunda ilgili protokolün tamamlandığını belirtti.  

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/milli-egitim-bakanligi-ogretmenler-icin-hatira-ormani-olusturacak/2636627

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler