Ana SayfaHaberlerKütüphanesiz Okul Kalmasın!

Kütüphanesiz Okul Kalmasın!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” kampanyası hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Bakan Özer yaptığı açıklamada, başlattıkları kampanya ile ülkemizdeki okul kütüphaneleri dahilinde kitap sayısının 28 milyondan, 70 milyona ulaştığını olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Üsküdar 15 Temmuz Gazileri Anadolu Lisesi’ndeki kütüphane açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşması ile de 2021’de başlattıkları “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesini 2 ay gibi kısa bir süreçte tamamladıklarını ifade etti. Bakan Özer konuşmasında özellikle sayıyı artırmak için rastgele kitaplar seçilmediğini vurguladı. Özer, her eğitim kademesindeki öğrencilerin mutlaka okuması gereken kitaplardan oluşan bu kütüphane sistemlerinin tamamen öğrenci odaklı olduğunu bildirdi.

Türkiye’de 16 bin 361 yeni kütüphane kurduklarını bildiren Özer, “Bu aslında gerçekten büyük bir rekor, 750’ye yakınını İstanbul’da kurduk. İstanbul’da kütüphanesi olmayan okul kalmadı ve 2021 sonu itibarıyla gönül rahatlığıyla söyleyebildik. Ülkemizdeki tüm okullarımızda, kütüphanesi olmayan hiçbir okul yok. Bu çok önemli.” şeklinde açıklamalarda da bulundu.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/milli-egitim-bakani-ozer-ulkemizdeki-tum-okullarimizda-kutuphanesi-olmayan-hicbir-okul-yok-bu-cok-onemli/2621691

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler