Ana SayfaHaberlerYKS’ye Giren Adayların Dikkatine: Eğitim Bilgilerini Güncelleme Başladı!

YKS’ye Giren Adayların Dikkatine: Eğitim Bilgilerini Güncelleme Başladı!

ÖSYM, web sitesinden yaptığı duyuruyla 2022 yılının Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) giren adaylara önemli bir bilgiyi hatırlattı. Adaylar, YKS’ye ile ilgili eğitim bilgilerini kontrol, seçme ve onaylama işlemlerini bugün 21 Haziran’dan, 28 Haziran 16.00’a kadar güncelleyebilecekler.

Web sitesinden duyuru yapan ÖSYM, eğitim bilgilerinde ya da okul birincilik bilgilerinde eksiklik olduğunu düşünen adayların; mezun oldukları-olacakları ortaöğretim kurumlarıyla görüşerek eğitim bilgisini MEB e-okul sistemiyle düzeltebilecekleri bilgisini paylaştı. Yapılan duyuruda ayrıca eğitim bilgileri e-okula eklemeyecek durumda olan adaylara yönelik de bilgi sunuldu. Bu adayların eğitim bilgilerini ve varsa okul birincilik durumlarını Kamu Kurumları İşletim Sistemi aracılığıyla kendi okullarına işlemeleri ve sonra da https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2022/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden düzeltilen bilgileri 28 Haziran 16.000’a kadar onaylamaları gerekecek.

Adayların bireysel veya kurumlar aracılığıyla yapacağı değişiklik ve düzeltme taleplerinin ise ÖSYM merkezi tarafından kabul edilmeyeceği bilgisine yer verildi. Adayların 21-28 Haziran’da uygulayabilecekleri güncelleme işleminde ise son seçimin dikkate alınacağı vurgulandı.

YKS Eğitim Bilgileri Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

YKS 2022 sınavına giren ve eğitim bilgilerini güncellemek isteyen adaylar, ÖSYM duyurusunda paylaşılan adrese yönelecekler. Adaylar, ÖSYM adresinde geçerli olan eğitim bilgilerini güncelleme işlemi için “https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2022/1/BasvuruEgitimGuncelle” adresinden ilgili bilgilere ulaşabilecekler.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23827/2022-yks-sistemdeki-egitim-bilgilerinin-adaylar-tarafindan-kontrolu-ve-egitim-bilgisi-secme-islemi–21062022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler