Ana SayfaHaberlerÖzel Eğitim Öğrencilerine Müjde!

Özel Eğitim Öğrencilerine Müjde!

Milli Eğitim Bakanlığının son düzenlemesi kapsamında yaz döneminde eğitim öğretime devam edecek olan özel eğitim öğrencileri taşımalı sistem aracılığıyla eğitim aldıkları kurumlara ulaşım sağlayabilecekler.

Bakanlık yönetmelikte yer alan taşıma yönergesi “ders yılı içinde” ifadesini, “eğitim öğretim yılı süresince” olarak düzenlendi. Bu sayede yaz döneminde eğitimini sürdürecek olan özel eğitim öğrencileri için eğitim aldıkları kurumlara taşımalı sistemle ulaşabilme imkânı sağlamış oldu.

Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili yayınlanan yazılı açıklamada, özel eğitim öğrencilerinin eğitime erişiminin önündeki tüm sorunların ve engellerin kaldırılması adına büyük bir çaba içerisinde olduklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Özer, MEB’in hem kaynaştırma-bütünleştirme hem özel eğitim uygulama okullarıyla hem de devamlı hastalığı olan öğrencilerin evlerinde ya da hastanede eğitime erişim sağlayabilmesi için daima vatandaşların yanında olduklarını bildirdi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/ozel-egitim-ogrenci-ve-kursiyerleri-yaz-doneminde-de-tasimali-sistemle-egitime-erisebilecek/2620493

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler