Ana SayfaHaberlere-YDS Başvuruları Başladı

e-YDS Başvuruları Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2023/11 İngilizce) için başvurular başladı.

ÖSYM’nin duyurusuna göre, e-YDS 2023/11 İngilizce alanında, 11 Kasım’da Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-Sınav uygulama binalarında yapılacak. Adaylar, saat 13.30’u geçtikten sonra sınav salonuna alınmayacak.

Sınava başvurular, bugün itibarıyla 2 Kasım’a kadar ÖSYM’nin “https://odeme.osym.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek.

Sınava alınacak aday sayısı, e-Sınav uygulama binalarının aday kapasitesiyle sınırlı olacak. Sınav için kontenjan, Ankara’da 4 bin 200, İstanbul’da 460, İzmir’de 116 ve Adana’da 306 olarak belirlendi. Adaylar, sınav ücretini ödeme sırasına göre kontenjana dahil edilecek. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

e-YDS, online yapılacağından adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması amacıyla deneme e-Sınavı hazırlandı. Adaylar, deneme e-Sınav uygulaması ile 2023 e-YDS Kılavuzu’na ÖSYM’nin internet sitesinden erişebiliyor.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/e-yds-basvurulari-basladi/3031023

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler