Ana SayfaHaberlerASELSAN'dan Gençlere Önemli Çağrı!

ASELSAN’dan Gençlere Önemli Çağrı!

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, Ankara’da kurulan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yeni öğrencileri için hazır olduklarını duyurdu. İlgili sektöre en nitelikli insan kaynağını sunmayı amaçlayan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde alana yönelik detaylı teorik ve pratik eğitimler veriliyor.

Savunma sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün temelden yetiştirilmesine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçirilen lise parlak bir geleceğe adım atmak isteyen başarılı gençleri bekliyor.

ASELSAN MTAL, “Savunma Elektronik Sistemleri” ve “Savunma Mekanik Sistemleri” olmak üzere 2 farklı alanda 5 yıllık önemli eğitim içeriklerine sahip bulunuyor. Bu kapsamda her iki dalın öğretim programları da savunma sanayisinin ihtiyaçlarına uygun olarak ASELSAN ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ortak müfredat dahilinde özel olarak geliştirilirken alan ve dal derslerinin bir kısmı ise ASELSAN eğiticileri tarafından verilecek şekilde planlandı.

ASELSAN’dan yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, okul bu tercih döneminde 96 öğrenci için kontenjan oluşturdu.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/basarili-genclere-aselsandan-davet/2631174

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler